نيشابور يکي از شهرهاي تاريخي استان خراسان رضوي مي باشد .شهري که انديشمندان عارفان و شاعران و حتي تاريخ‌نويسان زيادي در آن زندگي کرده اند. قبل از سفر به اين شهر تاريخي بهتر است اطلاعاتي درباره محل اقامت رستوران ها و جاذبه هاي گردشگري آن بدانيد. پس با ما در اين مطلب از سلام نو همراه باشيد.

نيشابور کجاست؟


نيشابور پس از مشهد دومين شهر بزرگ است که در استان خراسان رضوي مي باشد و در امتداد رشته کوه هاي بينالود قرار دارد و يکي از مهم ترين مراکز تاريخي صنعتي و گردشگري اين منطقه مي باشد و نمادي از تاريخ و فرهنگ ايران است. نيشابور به دليل آنکه آرامگاه عطار نيشابوري و حکيم خيام را در خود جاي داده است که سالانه گردشگران بسيار زيادي را به سوي خود جذب مي کند.


بهترين راه سفر به نيشابور


بهترين راه سفر به نيشابور خريد بليط قطار مشهد مي باشد فاصله نيشابور از تهران 764 کيلومتر مي باشد و مدت سفر زميني آن 8 ساعت و نيم است و براي سفر هوايي فقط 1 ساعت و 25 دقيقه طول مي کشد و مدت سفر با قطار از تهران 10 ساعت و نيم مي باشد .


شرايط آب و هوايي نيشابور


نيشابور در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان بسيار سرد مي‌باشد و سردترين ماه هاي اين شهر دي و بهمن مي باشد و تير و مرداد گرم‌ترين زمان شهر نيشابور است.


محل اقامت در نيشابور


اگر مي خواهيد هزينه زيادي را براي سفر به نيشابور خرج کنيد مي توانيد به هتل هاي چهارستاره برويد خدمات مناسب و عالي را فراهم مي کنند و همچنين هتل هاي سه ستاره خوبي هم در اين شهر وجود دارد ولي اگر قصد سفر ارزان را داريد مي توانيد به خانه هاي موجود براي اجاره مراجعه نماييد .


رستوران خوب در نيشابور


درشهر نيشابور رستوران هاي متنوعي وجود دارد از جمله شاهکار ،پارس، اعياني ،عمارت و ملت که جزو گزينه‌هاي خوب در اين شهر مي باشد و اگر هوس فست فود کرديد مي توانيد به پيتزا کندو يا پيتزا روباني برويد .


سوغات نيشابور چيست ؟


سوغات نيشابور صنايع دستي ، فيروزه کاري مي باشد و همچنين صنايع دستي ديگري از جمله قالي ، سفال ، ظروف لعاب کاري شده نيز مي باشد.


براي خريد آنها مي توانيد به بازار سرپوشيده نيشابور برويد .


مراکز خريد نيشابور


بازار سرپوشيده نيشابور که متعلق به دوره صفوي مي باشد و در آثار ملي به ثبت رسيده است بازار فيروزه ، مجتمع تجاري تفريحي الماس سنتر ، مجتمع مرواريد ،مجتمع تجاري قريشي و مجتمع هاي تجاري بکائيان ، قدس و مشعوفي


مکان هاي ديدني در نيشابور


مسجد جامع نيشابور که بسيار زيبا مي باشد در زماني که اسلام به ايران وارد شد در هر شهري يک مسجد ساخته شد که مسجد جامع نيشابور از مساجد چهار ايواني ايران است و سه ورودي دارد و جالب تر از آن که اين مسجد نه مناره دارد و نه گنبد. اين مسجد در آثار ملي ايران به ثبت رسيده‌ است و دو کتيبه در آن وجود دارد کتيبه سر در ورودي آن مربوط به دوره تيموريان است .


آرامگاه عطار نيشابوري


آرامگاه خيام نيشابوري


آرامگاه کمال المکلک


افلام نماي خيام


باغرود منطقه ييلاقي و مملو از باغ هاي و درختان و رودي خروشان


روستاي ديزباد


دره هفت غار


بوژان شهر تاريخي با قدمتي 700 ساله
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


شادباشيم فــاطـمیه فکر سبز کتابخانه عمومی شهید داوود نشاطی آستارا نسیم لر - دانلود موزیک ویدیو لری و بختیاری، موزیک های لری و بختیاری، عکس و ویدیو های لری و بختیاری طبیعت سبز Samantha انجمن صرافان بدون مرز نمونه سوالات مهارت های سالم زیستن فنی و حرفه ای